En İyi Araç Expertiz

Ekspertiz kelimesi, Fransızca kökenli “expert” kelimesinin dilimize “eksper” olarak dahil edilmesiyle ortaya çıkmış bir kelimedir. Anlam olarak kısaca ifade etmek gerekirse; “Belirli bir mevzuda uzmanlaşmış, teknik bilgiye haiz birey/kurum.” şeklinde belirtilir.

Araç Ekspertiz kavramı da bu kavramdan yola çıkarak meydana gelmiştir. İşinde uzman kişiler tarafınca, yardımcı cihazlar ve aletler kullanılarak Oto Ekspertizi detaylı bir şekilde yapılır. Bu işlem sonucunda aracın tüm durumu hakkında informasyon sahibi olmuş olursunuz.

Oto Ekspertiz Ne İşe Yarar?

Ekspertiz işlemi sonucunda tüm detayları ile beraber aracın durumu hakkında bilgiler toplanır. Bu bilgiler işlerinde ustalaşmış, uzman kadromuz tarafınca, bağımsız ve tarafsız bir şekilde yorumlanır ve rapor haline getirilir.

Bu raporda aracın anlık durumu hakkında detaylı bilgilendirmeler, yönlendirmeler mevcuttur. Oto Ekspertiz işlemi bir Oto Check-Up işlemidir. Aracı detaylı olarak görür ve tanırsınız. Bu sayede yapmanız gereken önemli işlemleri bilir, bir çok maddi ve manevi kayıplara karşı kendinizi güvenceye almış olursunuz.

Neden Ekspertiz Yaptırmalıyım?

Araç alım – satım işlemlerinde sıklıkla tercih edilen Oto Expertiz işlemini yaptırmak büyük bir öneme haizdir. İlan sayfalarında kolaylıkla görülebileceği üzere, ilanlarda “hatasız, boyasız, kazasız” gibi ifadelere çoğunlukla yer verilmektedir. Bunların detayını ve doğruluğunu öğrenmek için En İyi Oto Expertiz hizmetinden yararlanmalısınız.

İkinci el araç alım işlemleri esnasında çok daha farklı akıl oyunları da yapıldığı zamanlar oluyor. Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan nokta ise, ekspertiz hizmetinin öneminin farkına varmak ve kendinizi garantiye alarak size TSE-HYB Belgeli, Garantili, Kaşeli, İmzalı resmi bir ekspertiz raporu sunan Ekspertiz Merkezlerimize aracınızı getirmenizdir.

Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Bir aracı satın almaya karar verdikten sonra ilk yapacağınız işlem detaylı Araç Ekspertiz hizmeti almak olmalıdır. En uygun fiyatlı Araç Ekspertiz işlemi için ekspertiz merkezlerimize gelebilirsiniz. Ekonomik Araç Ekspertiz paketlerimizin içerisinde; aracın detaylı Araç Ekspertizini yapmak, bütün problemlerini en ince detayına kadar incelemek ve bildirmek gibi bir çok önemli nokta mevcuttur.

Bu sayede satın alacağınız araç hakkında detaylı bilgiye haiz olur, tasarrufunuzu ve pazarlığınızı buna nazaran yaparsınız. İşlem sonucunda da, bir çok yükten kurtulur; kendinizi garantiye alır, içiniz rahat bir halde ticaretinizi gerçekleştirirsiniz.

Araç Expertiz merkezlerimizde tüm kontroller bir çok teknolojik cihazla yapılmakta olup, elektronik ortamda, ustaların yönlendirmeleriyle yorumlanır. Test süreçlerimiz aşama aşama ilerlemektedir.

Oto Expertiz işleminde araç öncelikle yanal kayma, fren, el freni, süspansiyon testlerine tabi tutulur. Bu işlemlerin ardından mekanik kontroller sırasıyla gerçekleştirilmeye başlanır ve boya, değişen durumu da denetim edilmeye başlanır. Aynı anda kaporta ve mekanik kontrolleri yapılan araç ile, alanında uzman minimum 5 personel ilgilenmektedir. Bu sırada yardımcı personeller tarafından lastik diş derinlikleri, basınç değerleri, araç iç kontrolleri, aydınlatma lambaları, farlar, düğmeler ve diğer tüm ince detaylar incelenir.

İşlemler tamamlandığında araç lift yardımıyla kaldırılır ve alt kontrolleri sağlanır. Tüm bilgileriyle Araç Ekspertiz işlemi burada tamamlandığında, kontrol cihazları araca bağlanarak elektronik ortamda aracın beyinleri kontrol edilir ve var ise arızalar tespit edilir.

İşlem sonucunda ortaya çıkan bilgiler doğrultusunda araç Dyno testine alınır ve motor gücü, beygir gücü ve benzeri tüm performans değerleri burada ölçülür. Aracın genel durumu, performansı, şanzıman hakkında durumu ve diğer detayları bu işlem esnasında tespit edilir.


Alfa Romeo Anadol Aston Martin Audi Bentley BMW Bugatti Buick Cadillac Chery Chevrolet Chrysler Citroen Dacia Daewoo Dodge Daihatsu Eagle Ferrari Fiat Ford Honda Geely Infiniti Hyundai Hennessey Kia Ikco Jaguar Lada Lancia Lexus Lamborghini Lotus Maserati Lincoln Mazda Mclaren Maybach MG Mercedes-Benz Mitsubishi Proton Rover Mini Nissan Moskwitsch Skoda Opel Peugeot Suzuki Pontiac Porsche Tofaş Renault Rolls-Royce Volvo Saab Seat Smart Subaru Toyota Tata Volkswagen DFM GMC Hummer Jeep Isuzu Land Rover Mahindra Mercury Ssangyong Askam BMC FAW Gaz Avia Daf HFKanuni Hino Iveco Jac Man Otokar Piaggio Samsung Scania