Oto Test Check-Up Nedir?

Ekspertiz kelimesi, Fransızca kökenli "expert" kelimesinin dilimize "eksper" olarak dahil edilmesiyle ortaya çıkmış bir kavramdır. Anlam olarak kısaca ifade etmek gerekirse; "Belirli bir konuda uzmanlaşmış, teknik bilgiye sahip kişi/kurum." şeklinde belirtilir.

Oto Ekspertiz kavramı da bu kavramdan yola çıkarak meydana gelmiştir. İşinde uzman kişiler tarafından, yardımcı cihazlar ve aletler kullanılarak araç ekspertizi detaylı bir şekilde yapılır. Bu işlem sonucunda aracın tüm durumu hakkında bilgi sahibi olmuş olursunuz.

Oto Ekspertiz Ne İşe Yarar?

Ekspertiz işlemi sonucunda tüm detayları ile birlikte aracın durumu hakkında bilgiler toplanır. Bu bilgiler işlerinde profesyonel, uzman kadromuz tarafından, bağımsız ve tarafsız bir şekilde yorumlanır ve rapor haline getirilir.

Bu raporda aracın anlık durumu hakkında detaylı bilgilendirmeler, yönlendirmeler mevcuttur. Araç Ekspertiz işlemi bir Oto Check-Up işlemidir. Aracı detaylı olarak görür ve tanırsınız. Bu sayede yapmanız gereken önemli işlemleri bilir, bir çok maddi ve manevi kayıplardan kendinizi korumuş olursunuz.

Neden Ekspertiz Yaptırmalıyım?

Araç alım - satım işlemlerinde sıklıkla tercih edilen Oto Expertiz işlemini yaptırmak büyük bir öneme sahiptir. İlan sayfalarında rahatlıkla görülebileceği üzere, çoğu araçta "hatasız, boyasız, kazasız" gibi ifadelere sıklıkla yer verilmektedir. Bunların detayını ve doğruluğunu öğrenmek için En İyi Oto Expertiz hizmetinden yararlanmalısınız.

İkinci el araç alım işlemleri sırasında çok daha farklı akıl oyunları da yapıldığı zamanlar oluyor. Dikkat edilmesi gereken nokta ise, ekspertiz hizmetinin öneminin farkına varmak ve kendinizi garantiye alarak size TSE-HYB Belgeli, Garantili, Kaşeli, İmzalı resmi bir ekspertiz raporu sunan Ekspertiz Merkezlerimize aracınızı getirmenizdir.

Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Bir aracı satın almaya karar verdikten sonra ilk yapacağınız işlem detaylı oto ekspertiz hizmeti almak olmalıdır. En uygun fiyatlı oto ekspertiz işlemi için ekspertiz merkezlerimize gelebilirsiniz. Ekonomik Oto Ekspertiz paketlerimizin içerisinde; aracın detaylı oto ekspertizini yapmak, bütün problemlerini en ince ayrıntısına kadar incelemek ve bildirmek gibi bir çok önemli detay yer almaktadır.

Bu sayede satın alacağınız araç hakkında detaylı bilgiye sahip olur, tasarrufunuzu ve pazarlığınızı buna göre yaparsınız. İşlem sonucunda da, bir çok yükten kurtulur; kendinizi garantiye alır, içiniz rahat bir şekilde ticaretinizi gerçekleştirirsiniz.

Araç Expertiz merkezlerimizde tüm kontroller bir çok teknolojik cihazla yapılmakta olup, elektronik ortamda, ustaların yönlendirmeleriyle yorumlanır. Test süreçlerimiz aşama aşama ilerlemektedir.

Oto Expertiz işleminde araç öncelikle yanal kayma, fren, el freni, süspansiyon testlerine tabi tutulur. Bu işlemlerin ardından mekanik kontroller sırasıyla gerçekleştirilmeye başlanır ve boya, değişen durumu da kontrol edilmeye başlanır. Aynı anda kaporta ve mekanik kontrolleri yapılan araçla alanında uzman en az 5 personel bakmaktadır. Bu sırada yardımcı personeller tarafından lastik diş derinlikleri, basınçları, araç iç kontrolleri, aydınlatma lambaları ve diğer tüm ince detaylar incelenir.

İşlemler tamamlandığında araç lift yardımıyla kaldırılır ve alt kontrolleri sağlanır. Tüm detaylarıyla oto ekspertiz işlemi burada tamamlandığında, test cihazları araca bağlanarak elektronik ortamda aracın beyinleri kontrol edilir ve varsa arızalar tespit edilir.

İşlem sonucunda ortaya çıkan bilgiler doğrultusunda araç Dyno testine alınır ve motor gücü, beygir gücü gibi tüm performans değerleri burada ölçülür. Aracın genel durumu, performansı, şanzıman hakkında bilgileri ve diğer detayları bu işlem sırasında tespit edilir.


Alfa Romeo Anadol Aston Martin Audi Bentley BMW Bugatti Buick Cadillac Chery Chevrolet Chrysler Citroen Dacia Daewoo Dodge Daihatsu Eagle Ferrari Fiat Ford Honda Geely Infiniti Hyundai Hennessey Kia Ikco Jaguar Lada Lancia Lexus Lamborghini Lotus Maserati Lincoln Mazda Mclaren Maybach MG Mercedes-Benz Mitsubishi Proton Rover Mini Nissan Moskwitsch Skoda Opel Peugeot Suzuki Pontiac Porsche Tofaş Renault Rolls-Royce Volvo Saab Seat Smart Subaru Toyota Tata Volkswagen DFM GMC Hummer Jeep Isuzu Land Rover Mahindra Mercury Ssangyong Askam BMC FAW Gaz Avia Daf HFKanuni Hino Iveco Jac Man Otokar Piaggio Samsung Scania