BAYİ BİLGİLENDİRME

Umran Oto ekspertiz Türkiye de 2.El araç pazarında satış işlemlerinde yaşanan riskleri en aza indirmek üzere bu yola çıkmıştır. Araç ekspertiz işinin Türkiye de kurucusu ve öncüsü olmuştur. Profesyonel bakış açısı ve uzman kadrosuyla müşterimize en mükemmel bağımsız oto ekspertiz hizmeti vermekteyiz. Sizde Umran ailesine katılmak isterseniz Türkiye’nin yada Orta Doğu’nun herhangi bir yerinde bayimiz olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Umran Oto Ekspertiz Bayisi olmak isteyen aday, öncelikle kendi isteklerini, potansiyelini ve yola çıkıştaki amaçlarını iyi değerlendirmelidir. Aşağıdaki sorulara gerçekçi yanıtlar vermeli, buna göre riskler üstlenmelidir.

Becerileriniz

  • Yapacağınız işle ilgili bir tecrübeniz var mı?
  • İşin gereği olan teknik becerilere sahip misiniz?
  • İşinizde tasarruf sağlayacak defter tutma, grafik çalışma, tamirat, inşaat gibi becerilere sahip misiniz?
  • İşe kendinizden katacağınız neyiniz olduğunu düşünüyorsunuz?

Deneyiminiz

  • Geçmişte benzer bir iş kolunda profesyonel olarak çalıştınız mı?
  • Geçmişte kendi işinizi yaptınız mı?

Çevreniz

  • İşletmenizin konuşulmasını sağlayacak, ilgi odağı olacak veya tavsiye edebilecek çevreniz var mı?
  • İşten kazanmayı beklediğiniz ortalama aylık gelir nedir? Tek gelir kaynağınız bu mu olacak, başka işleriniz de sürecek mi?

Bayilik alırken kiminle muhatap olduğunuza dikkat edin!

Size satan kişi satıştan prim alan bir satış elemanı mı, bir daha yüzünü görmeyeceğiniz bir aracı mı, işin sahibi mi, yıllarca içinde bulunmuş bir üst düzey yetkili mi, kendi yerini devreden bir işletmeci mi, her zaman bayilik alanlarla çalışan bir kuruluş mu tam olarak öğrenin. Sizi kandırır ve zarar etmenize neden olursa ne kazanacak, ne kaybedecek? Daha önce bayilik sattıkları aldıkları bilgiden ve sağladıkları ticari sonuçtan memnun mu? Sonradan ilişkiniz sürecek mi, üzerinde bir yaptırımınız var mı? Memnun kalmamanız halinde iş size yük haline gelirse sizi bu yükten kurtarabilir mi? Sonradan ondan ne gibi bir talepte bulunabilirsiniz? Bunları anlayın.

Sistem hakkındaki bilgileri aldığınız kişilerin işe ne kadar vakıf olduğunu, bilgilerin yaşanmış olaylara mı dayandığını, kulaktan dolma bilgiler mi olduğunu, bir başkasının süzgecinden geçip mi verildiğini, ne derece doğru olduğunu araştırın.

Umran Oto Ekspertiz size sadece bir bayilik vermiyor,sizin ve aileniz için gelecek vaad eden istikrarlı,güvenilir,sağlam temellerle ayakta duracak bir yatırım için yol arkadaşı olmayı teklif ediyor.

Unutmayın ki duyduklarınız okuduklarınız ile değil, gördükleriniz ve şahit olduklarınızla güvenli bir ticari hayata adım atabilirsiniz.

Umran Ailesine HOŞ GELDİNİZ…


Kemal Atalan
Bayi Pazarlama Müdürü
[email protected]